Sosyal medya nedir ve şirketler için ne kadar önemli?

Sosyal medya nedir ve şirketler için ne kadar önemli?

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, UGC İngilizce): Sosyal Medya (Alman sosyal medya) internet kullanıcıları deneyimlerini, görüşler, gösterimler veya bilgi alışverişinde ve bilgi toplamak nerede medya için genel bir terim olarak kullanılmaktadır.

Böyle medya forumlar, bloglar ve Twitter, Tumblr gibi mikro bloglar, sosyal ağlar (Facebook, Google+, XING, LinkedIn, MySpace, Flickr veya kim-bilir-kim), sosyal yer imi portalları (örneğin Mister Wong dahil ), lezzetli ya Digg, Wikipedia gibi wiki, bilgi portalları (örn-kimbilir-neyi ya gutefrage.net) gibi Pinterest gibi fotoğraf, müzik, video veya belge paylaşımı portalları (, Instagram, Picasa flickr, YouTube SlideShare, MyVideo, Scribd veya last.fm) ve Yelp, Idealo veya ciao olarak inceleme sitelerinde (!).

Sosyal medya kullanıcıları kimlerdir?

 

Trendstream düzenli olarak “GlobalWebIndex” i yükseltir. 2009’un başlarında, Almanya’daki tüm İnternet kullanıcılarının% 32’si en az bir sosyal ağda bir profile sahipti. Alman internet kullanıcılarının% 31’i fotoğraf basmakta ve% 10’u ise web günlüklerinde makale yazmaktadır. Gerçek otoritenin yaptığı bir araştırma, 2012’de Almanya’daki çevrimiçi kullanıcıların yüzde 70’inin sosyal medya hizmetlerini kullandığını belirtti. 2011’e kıyasla, bu yüzde altılık bir artış.

Özel ve ticari çıkarlar sosyal medyada birbirine karışır. Şirketler için, klasik iletişim hedefleri ön planda – görüntü, aşinalık, müşteri edinimi ve müşteri sadakati.

Yararları Şirketler Sosyal medyanın amaçları için, buna sosyal medya pazarlaması denir. Hedef grupla doğrudan diyaloga girerler. Bununla birlikte, kamu diyaloğunun fırsatlarını ve risklerini bilmek önemlidir. Sosyal medya pazarlaması yanlış uygulanırsa, umulan başarı başarıyla bir başarısızlık haline gelir.
Sosyal medya pazarlamacılığı hangi şirket için önemlidir?

Prensip olarak, her şirket sosyal medya konusu ile uğraşmalıdır. Hedef kitlenin sosyal medyayı ne ölçüde kullandığını ve sunulan ürünlerin veya hizmetlerin sosyal medyada tartışılıp tartışılmadığını belirlemek önemlidir. Şirketinizi ve markanızı sosyal medyada veya arama motorlarında arayın. Ayrıca, teklifiniz için anahtar kelimeler arayın. Aramayı bir soru olarak formüle etmek faydalıdır. Sorgunun “derecelendirmesi” ile eklenmesi ilginç sonuçlar verebilir.

Eğer aktif takip sosyal medya pazarlama istiyorsanız teklif sosyal medyada tartışıldı çıkıyor, siz karar vermelisiniz. Bu değerlendirmede, aşağıdaki sorular size yardımcı olacaktır:
Teklifiniz genellikle eleştirel olarak ele alındı ​​mı?
Tartışmalar, olumlu hakkındaki bilgilerinizi etkiliyor mu?
Teklifiniz gerçek ve anlaşılması kolay bir değere sahip mi?
Müşterileri kazanabilir misin yoksa eski müşterileri sosyal medya aracılığıyla bağlayabilir misin?
Çalışan saatlerinde aktif sosyal medya pazarlamacılığı yapabilen iletişim güvenli çalışanlarımız var mı?
Sonuç

EĞİTİM İÇİN SEMİNER İPUCU

İşbirliği ortağımız eMBIS bu konuda seminerler sunmaktadır.
İletişim sosyal medya tarafından değiştiriliyor. Tüketici alanındaki marka üreticileri zaten karmaşık sosyal medya pazarlamacılığı yapıyor. B2B’de sosyal medya kullanımı bugüne kadar henüz gelişmiş değil. Sosyal medya pazarlaması görev değil, onlinemarketing’deki özgürlüklerdir. Şirketler, kendileri için potansiyelin değerlendirilmesi için bu konuyu ele almalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatlari | Backlink Paketleri | heimservice speyer | essen bestellen speyer | sesli sohbet | sesli chat |